******kutyafan*******

Sziasztok ! Ez az oldal azoknak való, akik imádják a kutyákat ! Szóval gyere és érezd jól magad !Másik honlapom:www.noncsy.hupont.hu

A kölyökkutya kiválasztása nem pillanatnyi örömünkre szolgál, hanem egy életre szóló barátságot és kötelességet jelent. Tisztában kell lennünk azzal, hogy ez a felelősség kutyánk testi, lelki állapotára is kihat. A gondozáshoz elengedhetetlenül szükséges a megfelelő mennyiségű és minőségű táplálék rendszeres biztosítása. Csakúgy, mint kedvencünk fajtájához szükséges környezet megteremtése. Ezek nélkül nem várhatjuk el, hogy egészséges, kiegyensúlyozott, szép küllemű kutyánk legyen.

Különböző szőrtípusok és ápolásuk

Minden szőrtipus más-más gondozást igényel. A szőrzet szempontjából 5 fő csoportot különböztetünk meg:-sima vagy rövid szőrűek

                                                     -szálkás szőrűek

                                                     -zsinóros szőrűek

                                                     -hosszú szőrűek

                                                     -meztelen kutyák

A rövid szőrű kutyák ápolása is teljes odaadást igényel, hisz ezek a fajták folyamatosan vedlenek.A keféléshez használhatunk puha, rövid szőrű kefét vagy gumiból készült változatot egyaránt.A vedlési időszakban célszerű a kutyust naponta kefélni, de legalább hetente egyszer tisztítsuk meg kedvencünk szőrét.A kefélés után vizes ruhával eltávolíthatjuk a szőrre tapadt porszemcséket, és ha azt szeretnénk, hogy kutyánk szőre csillogjon, bársonydarabbal is töröljük át.

A szálkás szőrű kutyák jellemzője a koronaszőr nagyszámú kiemelkedése az aljszörzetből.A heti alapos kikefélés nagyon fontos itt is ,mert az összegubancolódott aljszőrzet melegágya a bőrbetegségeknek és a trimmelést sem lehet elvégezni. A trimmelésre a vedlési időszakban van szükség (évente kétszer), amikor az elhalt koronaszőrt távolítjuk el speciális trimmelőkéssel.

A zsinóros szőrűek közé a puli és a komondor tartozik, de több szőrtipusú változatban.Ez lehet nyitott, laza, nemezes, szalagos és zsinóros szőrzet.Az ápoláshoz használjunk puha lószőr kefét, mellyel hetente egyszer a zsinóros szőrzetet keféljük át. A nemezes szőr ápolása, gondozása is szakértelmet igényel.A nemezeket ollóval kell felvágni a bőrtől kiindulva a nemez végéig az egész testfelületen, de túl nagy nemezesedésen már csak a teljes lenyírás segíthet.

A hosszú szőrűek igénylik a legtöbb gondozást.A keféléshez használjunk fémfogazatú kefét, mely több méretben is kapható.Emellett alkalmazzunk finom lószőr kefét, amivel a port és a finom szennyeződéseket távolíthatjuk el a szőrből.A tömött szőrű kutyák gondozásánál használható hintőpor, a hosszú szőrűeknél pedig bontó spray és olaj, a kifésülés megkönnyítésére.

A meztelen kutyáknál a szőr gondozása természetesen a bőr ápolását jelenti. Fő probléma a bőr kiszáradásának megakadályozása különböző krémekkel, olajokkal.

Teendők bolhásság esetén

Egyes kutyán már egy-két bolha is kiválthat olyan allergiás reakciót, ami bolhaekcémához vezet.Ennek tünetei: a helyi pörkösödő bőrgyulladás akár tenyérnyi felületeken, bő sebváladékozás kíséretében.Itt már nem elegendő a bolhák kiirtása, mert magát az ekcémát is kezelni kell, ami az állatorvos területe. A bolha kiirtása hosszú feladat, mert ez az élősködő akár három-négy hónapot is kibír vérszívás nélkül.Ezért hetekig kell alkalmaznunk a bolhaellenes hintőporral való bedörzsölést.De be kell szórnunk a kutya fekhelyét is, és viselnie kell a bolhanyakörvet.

Teendők kullancs esetén

Ezek a vérszívók élősködők egyaránt megtalálhatók erdőkben, parkokban és akár a kertünkben is. Egyes fajtája az emberben vírusos agyhártyagyulladást okoz. A szőr közé kerülve megkeresi a legmegfelelőbb helyet a vérszívásra, majd fejrészével behatol a bőrbe, ami féjdalmat okoz, mert nyála fájdalomcsillapítót és érzéstelenítőanyagokat tartalmaz. Rendszerint csak akkor tűnik szembe, amikor elérte a 0,5-1 cm nagyságot. Eltávolítása nem ördöngösség. Első lépés elbódítani vagy megölni a kullancsot alkohollal vagy más rovarölő szerrel. Az elernyedtkullancsot kezünkkel vagy csipesszel megfogva enyhe húzással és csavarással könnyen ki tudjuk fordítani a bőrből. Mindig meg kell győződnünk, hogy a kullancs feje nem szakadt-e bele a bőrbe, mert azt csak az állatorvos tudja eltávolítani. A csípés helyét fertőtlenítőoldattal kenjük be.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 20
Tegnapi: 57
Heti: 157
Havi: 567
Össz.: 464 480

Látogatottság növelés
Oldal: kutyák gondozása
******kutyafan******* - © 2008 - 2024 - kutyusfan.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »